Статьи: Инструменты для изучения английского

Згадати все, або як запам’ятовувати англійські слова без зусиль?

Автор: Катерина Басина
Добавлено: 2016-03-28 15:27:19

Згадати все
Одним з ключових завдань на будь-якому етапі вивчення мови є запам’ятовування великої кількості нових слів. Іноді здається, що якесь окреме слово чи група слів «не лізуть», не залишаються в пам’яті. Які існують техніки для швидкого і легкого засвоєння нової лексики?

Секрет ефективного запам’ятовування криється в кількості створених нейронних зв’язків впродовж цього процесу. Чим більше ви вибудуєте асоціацій за допомогою своєї уяви, тим більша частина мозку буде задіяна у процесі, і, як результат, слово запам’ятається краще.

1. Отже, спосіб перший: створення образів. Припустимо, нам потрібно запам’ятати слово «corn» - «зерно, кукурудза». Воно схоже за звучанням на українське «корінь». Отже, я малюю в своїй уяві картинку, де сорока прилітає на кукурудзяне поле і риє землю. Вона витягує корінь рослини і з’їдає букву «і». Потім вона видзьобує зернини з кукурузного початку і кричить «Корн, корн!» Але є і легший спосіб – згадати слово «попкорн»! Образ має бути яскравий, смішний, дивний чи особистий, тоді ви запам’ятаєте це слово надовго. 

До прикладу, український ресурс eWords використовує метод однокореневих слів в анлійській мові та схожі за звучанням українські слова для полегшення запам’ятовування.

2. Слухова мнемоніка – використання рим, акровіршів, речень для полегшення запам’ятовування складної інформації. Стаття на Вікіпедії пропонує такий цікавий спосіб для запам’ятовування правил правопису деяких слів:

 • TEACHER
  There is an ache in every teacher.
 • MEASUREMENT
  Be sure of your measurements before you start work.
 • Principle and Principal
  Your principal is your pal.
  A rule can be called a principle.
 • NECESSARY
  Not Every Cat Eats Sardines (Some Are Really Yummy)
  Never Eat Crisps, Eat Salad Sandwiches, And Remain Young!

3. Слова краще запам’ятовуються у виразах та групах. Не варто просто зазубрювати окремо взяте слово. Ваша мета – створити якомога більшу кількість асоціацій. Особливо важливо при підготовці до таких іспитів, як FCE, вчити часто вживані вирази (collocations). Ось, до прикладу, сталі вирази фразового дієслова run out of («закінчитись»):
run out
Після запису слів таким чином у вашому словничку наступний етап – створити з ними речення, які матимуть до вас безпосереднє відношення. Тепер можемо завчити їх!

 • At the party Ira was talking about herself all the time! I was completely running out of patience! (На вечірці Іра весь час говорила про себе! Мій терпець вривався!)
 • We were driving to Odessa and ran out of gas in the middle of the road! (Ми їхали в Одесу і посеред дороги в нас скінчився бензин!)
 • Hurry up, we’re running out of time! (Давайте швидше, бо наш час спливає!)

Результативним є і групування слів з певної теми, наприклад, «Хоббі»:
•    Drawing – малювання;
•    Jogging in the park – біг парком;
•    Reading novels – читання романів;
•    Working out – фізичне навантаження;
•    Playing board games – грати в настільні ігри.

Наступний крок – усно утворити по декілька речень з кожним словом чи написати невеликий текст на тему «Що я люблю робити у свій вільний час?»

4. Постійне візуальне нагадування. Всі ми знаємо про метод наклеювання стікерів зі словами на предмети у квартирі, але чомусь рідко ним користуємось. Схожий ефект буде досягнутий, якщо регулярно переглядати слова у своєму словничку. Завдяки цьому методу можна також і вивчати нові слова, називаючи англійською усі предмети, які бачите у себе перед очима. Незнайомі слова записуємо українською, перекладаємо, вчимо. Повторюємо і вчимо цим способом нові слова  в квартирі, в кафе, на прогулянці, в магазині.

5. Наступний метод добре використовувати, коли потрібно запам’ятати певний список нових слів. У телевізійному серіалі «Шерлок» від компанії BBC ця техніка називається «палац думок» (mind palace). Для того, щоб пригадати подробиці вбивства, Шерлок йде до свого «палацу думок». Суть цього методу полягає в наступному. Ви уявляєте собі будь-яке місце, яке добре знаєте: ваш дім, маршрут на роботу, площу у вашому місті. Ви уявляєте, як йдете, наприклад, з кімнати в кімнату і розкладаєте в ключових місцях (на тумбочці, у шафі, в холодильнику)  яскравий образ чи слово, яке хочете запам’ятати. Пізніше пригадуєте свій маршрут – і згадуєте список слів! Ну або ж як і Шерлок, надовго зависаєте у «палаці думок».

6. Звертати увагу на походження слів так само створює асоціативні зв’язки. На TedEd цілий канал, присвячений походженню деяких англійських слів.

Спробуйте ці способи і відчуйте, наскільки легшим стало запам’ятати іноземні слова!Понравилась статья? Поделись с друзьями!
Добавить в избранное Добавить в Google - Закладки Добавить в Яндекс.Закладки Добавить в Facebook Добавить в Twitter Добавить в Мой Мир Добавить в Мемори Запостить в ЖЖ Запостить в блог на Liveinternet Поделиться на WOW.ya.ru
Нравится
URL
HTML
BBCode


Оглавление   |  На верх


 
Nik (заполнить обязательно)
Ваш E-Mail Используется только для того что бы вы знали где и какую сделали запись
Комментарий
HTML-теги Вырезаются!!! запрещенные слова: (pdf, object, embed, script)
* Введите указанное на картинке 6 значный код
Это сделано для предотвращения регистрации роботами
 
 

Страница сгенерирована за 0.026 сек..