пр. В. Лобановського 6А, офіс 145

UA

RU
13.09.2019 Статті
Чому виникає складність при спілкуванні англійською?
Англійська мова – найбільш популярний в світі, а тому дуже затребуваний для вивчення. Незважаючи на те, що вивчення англійської мови – завдання не сильно складна, багато студентів кажуть, що спілкування на ньому викликає труднощі. Мовний бар’єр може виникнути як у початківців, так і у людей, які знають англійську практично ідеально. І тут стає не зрозуміло, чому людина, вільно читає англійською книги Шекспіра в оригіналі, не може сказати ні слова при живому спілкуванні. Розповімо основні причини, чому виникає мовний бар’єр, і що з цим можна зробити.

Страх перед помилкою

Викладачі англійської найчастіше чують від студентів, що вони просто соромляться говорити, особливо перед носієм мови, оскільки бояться зробити помилку і виглядати в очах інших нерозумно.
Багато хто здивується, але помилки властиві навіть носіям мови, тому не варто бути до себе настільки вимогливими. Ваша основна мета – зрозуміло передати свою думку. Звичайно, набагато краще, якщо ви зможете висловити думку максимально точно і детально, але страх перед помилкою негативно позначається на розвитку розмовних навичок, гальмуючи їх.
Слід пам’ятати: помилки неминучі при вивченні іноземної мови, але ви станете їх менше робити і будете все краще говорити, якщо на ваші помилки будуть вчасно вказувати.

Невірний мовний темп і ритм

Багато студентів курсів англійської мови говорять занадто швидко, тому багато слів і пропозиції вимовляються неправильно, внаслідок чого їх не розуміє співрозмовник. Швидкість мови і розуміння слухача вийде на новий рівень, якщо ви зможете знайти свій темп розмови. Зробити це можна шляхом простої тренування.
Виберіть один абзац тексту англійською мовою і скажіть його вголос спочатку повільно, потім швидше і ще швидше. Так робіть до того моменту, поки не відчуєте, що мова стала занадто швидкої і не комфортною. Далі сбавьте швидкість розмови. Шляхом такого тренування ви дуже скоро зможете зрозуміти ваш оптимальний темп.
Правильний ритм дозволяє спілкуватися з грамотно збудованими наголосами і інтонацією. Для тренування в допомогу стане відео з субтитрами.

Невпевненість в собі

Це одна з основних причин, по якій виникає складність при спілкуванні англійською мовою. І тут можна найчастіше почути від студентів: «Всі говорять англійською краще за мене». Хоча часто це не зовсім так.
Вся справа в упевненості або невпевненості в собі. Постарайтеся відкинути думку, що всі навколо говорять краще вас і зосередьтеся на собі. Почніть ставитися до себе, як до людини, яка давно і добре говорить англійською. Більше говоріть те, що ви вже вивчили, а не думайте про те, скільки ще всього не знаєте.
Спілкуйтеся англійською з усіма, з ким це можливо: з вчителями, друзями, однокурсниками. Згодом такі тренування дозволять вам стати більш впевненими, що безпосередньо позитивним чином позначиться на якості розмови.

Недостатній словниковий запас

Складність в вираженні думки нерідко полягає в недостатньому словниковому запасі. Іноді буває, що є знання для формування пропозиції, але не вистачає в запасі одного слова. Рішенням подібної ситуації може стати лише вивчення слів. Однак нескладні списки слів не варто формувати, краще якщо ви будете вивчати слова за темами, з якими стикаєтеся найчастіше.
Позбутися від прогалин в знаннях допоможе легка вправа. Уявіть, що ви перебуваєте в громадському транспорті або на вокзалі / аеропорту. Подумки називайте предмети, що оточують вас, і можливі ситуації, діалоги. Пропишіть слова і окремі пропозиції в спеціальний блокнот. Так можна зробити і по будь-яким іншим темам. Завдяки такому підходу ви не заплутаєтеся в словах і будете швидше згадувати їх, легше формулюючи думку англійською.

Невірна постановка мети

Якщо ви тільки плануєте або розпочали навчання, визначитеся, для чого це вам потрібно: для роботи, спілкування в інших країнах, читання, переказів тощо Якщо ваша мета – вивчення англійської для роботи, слід сфокусуватися на професійній лексиці. Намагайтеся перший час не приділяти увагу розширенню або вимовою словникового запасу за межами потрібної спеціалізації. Це дозволить максимально широко освоїти обрану тему з певної тематики.
Пам’ятайте, розпорошуючись одночасно на кілька тем і намагаючись відразу охопити все, ви не побачите таких швидких результатів. Це негативно вплине на мотивацію і вивчення мови може закінчитися, ледь розпочавшись.

Нерозуміння співрозмовника

При спілкуванні, будь то англійська чи будь-який інший мову, людина приблизно 50% слухає і стільки ж говорить. Ви не можете зрозуміло і правильно відповідати, якщо не розумієте, про що говорить співрозмовник.
Це питання вирішуємо, якщо щодня слухати різні записи англійською. При цьому бажано, щоб ви слухали різних людей, з різною інтонацією і темпом. Так ви зможете краще розуміти різних людей, які розмовляють англійською. Такі тренування достатньо виконувати всього 10-20 хвилин в день, головне робити це щодня, не забуваючи.

Труднощі з вимовою

У плані вимови англійську мову тільки на перший погляд здається простим, але на ділі все трохи інакше. І мова йде не тільки про окремі словах, а й зв’язуванні їх в пропозицію.
В цьому випадку ви можете пройти окремий курс за вимовою, що забезпечить найкращий і правильний результат. Також можна самостійно слухати записи, як і в випадку з нерозумінням співрозмовника. Непоганий спосіб – взяти аудіо запис і кожне окреме пропозицію намагатися повторити в точності, при цьому намагаючись максимально близько наблизитися до манері і акценту говорить.
Щоб краще розуміти співрозмовника задавайте йому уточнюючі питання або перепитаєте, чи правильно ви його зрозуміли. Курси англійської мови школи Cambridge Club в Києві – хороша можливість позбутися від складності при спілкуванні англійською мовою максимально швидко і з комфортом.

Підписатися на розсилку

Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club

Розкажи про цей сайт друзям!