пр. В. Лобановського 6А, офіс 145

UA

RU
31.10.2018 Підготовка до іспитів, Статті
Стратегії складання іспитів: KET, Listening
Сьогодні ми познайомимось із форматами завдань частини «Аудіювання» (Listening). Навіщо це потрібно? Ви зрозумієте, як найкраще підійти до розв’язання кожного завдання, а попрактикувавшись, станете розв’язувати їх максимально швидко і правильно.
Перед тим, як познайомити вас із стратегіями, дамо декілька загальних порад, які можна вжити до будь-якого тесту з аудіювання:
  • Перечитайте інструкції перед початком запису. В завданнях, де необхідно самостійно написати пропущені слова, зверніть увагу на максимальну кількість слів/цифр у пробілі.
  • Прочитайте запитання, підкресліть ключові слова. Зрозумійте, яку саме інформацію необхідно буде почути.
  • Якщо пропустили відповідь на запитання – не панікуйте, переходьте до наступного, адже ви почуєте текст вдруге. Якщо ж пропустили вдруге, спробуйте вгадати.
  • Щоб підготуватись до цієї частини, станьте всеядним та слухайте все! Улюблені англійські пісні, подкасти, передачі на Youtube.
  • Вивчіть, як вимовляються англійською числа та букви.
Отже, Частина «Аудіювання» іспиту KET складається з 5 завдань, що містять 25 запитань, та триває 30 хвилин (включаючи 8 хвилин на заповнення бланку відповідей). Усі записи повторюються двічі. На цю частину тесту припадає 50% загальної оцінки.
Завдання 1: Multiple Choice (5 запитань)
Необхідно послухати п’ять міні-діалогів на повсякденну тематику. До кожного діалогу дається запитання та три картинки на вибір (A, B, C). Потрібно обрати правильну картинку на основі почутої інформації. Це завдання перевіряє вміння чути основний зміст висловлювання.
Стратегії:
  • Уважно прочитайте кожне запитання та підкресліть ключові слова (слова, що вказують на те, інформацію якого типу вам необхідно буде почути у запису).
  • Погляньте на усі три картинки та визначте для себе, чим вони відрізняються.
  • Мовці можуть обговорювати аспекти усіх трьох картинок, але якщо запитання стоїть: «Куди Том пішов після школи?», вам потрібно пропустити інформацію про те, що він робив зранку чи ввечері, а почути відповідь саме про проміжок часу, про який йдеться у запитанні.
Завдання 2: Matching (5 запитань)
Кандидати слухають неформальну розмову та мають з’єднати слова з двох колонок: наприклад, імена людей з подарунками, які вони отримали на Різдво, чи дні тижня зі справами, який мовець має у цей день. Перевіряється вміння чути ключову інформацію.
Стратегії:
  • У лівій колонці п’ять опцій, у правій – вісім. Тож перед початком запису перечитайте усі опції та підберіть синоніми до слів у правій колонці.
  • За першим разом спробуйте почути якісь із синонімів, які ви щойно підібрали, та з’єднайте лінією слова з різних колонок.
  • За другим разом перевірте правильність своєї відповіді – вслухайтесь у загальний зміст розмови, а не окремі слова.
  • Зважайте на наголос – ритм англійської мови звучить так, що наголос падає на значущі частини мови: дієслова, прикметники та прислівники. А це те, що вам потрібно, аби визначитись із відповіддю!
Завдання 3: Multiple choice (5 запитань)
Кандидатам необхідно послухати розмову та вибрати правильну відповідь з трьох можливих (A, B, C). Перевіряється вміння чути специфічну інформацію.
Стратегії:
  • Послухайте інструкцію до завдання – це допоможе зрозуміти, де відбувається розмова, ким є мовці та про що у ній буде йтись. Ці дії підготують вас до сприйняття тексту.
  • Прочитайте запитання (не звертаючи увагу на опції) та в кожному підкресліть основне запитальне слово: Who? Where? What?). Скоріш за все, на записі ви почуєте усі три опції, але лише одна відповідатиме на запитання, тож важливим є дослухати до кінця.
  • Зазвичай 1-2 запитання перевіряють ваше знання днів тижня чи чисел – тож перед прослуховуванням спробуйте пригадати, наприклад, як назвати час у різний спосіб (two ten, ten past two).
Завдання 4: Gap-fill (5 запитань)
Послухавши запис бесіди двох людей, необхідно заповнити нотатки або повідомлення. Перевіряється вміння чути та правильно занотовувати дані – ціни, години відкриття музею, руху поїздів і т.д.
Стратегії:
  • Пам’ятайте, що у цій частині потрібно написати максимум два слова/числа.
  • Правопис перевірятиметься, якщо слово було продиктоване у записі, а також якщо це загальновідоме слово. Підготуватись можна, диктуючи та записуючи адреси та номера телефонів із друзями.
  • Перед початком запису, прочитайте форму та зрозумійте, яку інформацію вам необхідно буде заповнити – наприклад, назву вулиці чи номер будинку.
Завдання 5: Gap-fill (5 запитань)
Те саме, що і у попередньому завданні, тільки замість бесіди ви почуєте монолог – наприклад, друга, який залишає повідомлення на автовідповідачі або туристичного гіда, який розповідає про місцеві цікавинки.
Стратегії:
  • Прочитайте інструкцію, аби визначити тематику монологу. У фокусі запитань так само специфічна інформація – дати, ціни, час, цифри і т.ін.
  • Якщо назва чи адреса важка, мовець продиктує цю інформацію – важливо зловити та записати її правильно, звертаючи увагу на кожну літеру. Часто мовець повторює таке слово двічі.
  • Не забудьте правильно переписати інформацію у листок із відповідями.
Сподіваємось на те, що ви спробуєте описані стратегії на практиці, скориставшись нашою попередньою статею про стратегії складання KET: Reading and Use of English i публікацією про підготовку до іспитів, та вони стануть вам при нагоді під час складання KET.
Happy studying!
 
Ресурси:
1. KEY Listening – Student’s Notes.
https://www.macmillanenglish.com/uploadedFiles/wwwmacmillanenglishcom/Content/SiteSections/Exams/Exams/ket/ket-students-listening-test.pdf
2. Paper 2: Listening Overview.
https://www.pearsonlongman.com/activate/pdfs/teaching-ket/Activate-KET-for-Schools-Listening.pdf
3. Cambridge English Key: Exam Format.
https://www.cambridgeenglish.org/exams/key/exam-format/
 

Підписатися на розсилку

Підпишись на нашу розсилку!
Будь в курсі всіх новин і знижок в навчальному центрі Cambridge club

Розкажи про цей сайт друзям!