Шкала Cambridge English

06/01/2022Статті

Шкала Cambridge English

Шкала Cambridge English – це діапазон балів, що використовується для оцінювання результатів іспитів Cambridge English. Дане оцінювання заміняє характеристику студента і стандартизоване оцінювання.

Cambridge English: First, First for Schools, Advanced and Proficiency – оцінювання по шкалі відбувається з січня 2015. Cambridge English: Key, Key for Schools, Preliminary, Preliminary for Schools and Business Certificates додані до шкали у лютому 2016.

Результати іспитів

Кандидати продовжують отримувати інфомацію про результати і сертифікат. Обидва документи містять:

 • бал згідно шкали Cambridge English за чотири навички ( Читання, Письмо, Аудиювання і Говоріння) і Використання мови (якщо є компонентом іспиту)
 • загальний бал згідно шкали Cambridge English
 • загальна оцінка за іспит згідно CEFR

Додатково, у сертифікаті зазначено рівень згідно the UK National Qualifications Framework (NQF).

Визначення балів згідно шкали Cambridge English

На всіх іспитах, окрім Cambridge English: Key and Key for Schools*, кандидати отримують бал згідно шкали Cambridge English за кожну навичку – Читання, Письмо, Аудиювання і Говоріння. Якщо Використання мови є компонентом іспиту, кандидати також отримують окремий бал за цю навичку.

* На іспитах Cambridge English: Key and Key for Schools, кандидати отримують три бали: за кожний компонент (Читання і Письмо, Аудиювання і Говоріння).

Загальний бал обчислюється на підставі балів за кожний компонент. У Cambridge English: Key, бал за Читання і Письмо подвоюється.

Оцінки і CEFR рівні визначаються згідно шкали Cambridge English. Наприклад, бал 195 на шкалі Cambridge English у Cambridge English: Advanced відповідає оцінці В і, також, визначає кандидата на рівень С1.

Розподіл балів поміж іспитами

Шкала Cambridge English охоплює ширший діапазон мовних компетентностей, ніж будь-який окремий іспит. Кожний іспит позначений на шкалі у окремому розділі.

Хоча іспити Cambridge English визначають певний рівень ( наприклад,Cambridge English: First визначає рівень B2), допускаються часткові збіги між суміжними рівнями. Оновлена шкала Cambridge English демонструє збіги рівнів і як результати одного іспиту співвідносяться з результатами іншого.

Діаграма показує, що кандидат, який отримав бал 182 у Cambridge English: First отримає ідентичний бал у Cambridge English: Advanced.

Бали, отримані за кожний іспит мають наступний діапазон

 • 82 to 150 for Cambridge English: Key
 • 102 to 170 for Cambridge English: Preliminary
 • 122 to 190 for Cambridge English: First
 • 142 to 210 for Cambridge English: Advanced
 • 162 to 230 for Cambridge English: Proficiency
 • 102 to 170 for Cambridge English: Business Preliminary
 • 122 to 190 for Cambridge English: Business Vantage
 • 142 to 210 for Cambridge English: Business Higher.

Багаторічні дослідження доводять, що ми можемо бути впевнені, що кандидати, які отримали однаковий бал у різних іспитах, демонструють аналогічний рівень знань. Узгодженність наших іспитів є невід’ємною частиною процедури розробки тестів і шкали оцінювання.

Приклад того як працює шкала

Приклад демонструє взаємодію між рвнями CEFR, шкалою Cambridge English і оцінками у Cambridge English: Advanced.

Кандидат, який отримав від 200 до 210 балів отримає оцінку А, і у сертифікаті Cambridge English: Advanced буде зазначено рівень C2. Максимальний бал у Cambridge English:
Advanced – 210.

Кандидати з балами від 193 до 199 отримають оцінку В; ті, що набрали між 180 і 192, отримають оцінку С. такі кандидати отримають сертифікат Cambridge English: Advanced з визначеним рівнем С1.

Кандидати, які набрали від 160 до 179 балів, отримають сертифікат Cambridge English з визначеним рівнем В2.

Кандидати, які набрали від 142 до 159 балів, не отримають сертифікат, але отримають інформацію про результати із зазначенням балу згідно шкали Cambridge English.